Angielskie parki i place zabaw

są piękne. zadbane. są rownież miejscem gdzie szuka się placu zabaw.
Placów zabaw- w naszym polskim rozumieniu- w Anglii nie ma wiele. Wypływa to pewnie z dwóch aspektów angielskiej specyfiki- po pierwsze większość ludzi mieszka w domkach- mają więc do dyspozycji własne ogródki, po drugie- są wspomniane parki i to one mieszczą place zabaw. Te z kolei wyglądają nieco inaczej- nasze polskie place zazwyczaj koncentrują życie wokół piaskownicy- w Anglii piaskownic po prostu nie ma. I znów może to kwestia podmokłego klimatu ;) a może innych względów (np. higieniczno-sanitarnych). Tak czy inaczej angielskie place zabaw wyglądają jak coś co zapamiętałam z dzieciństwa jako „indiańska wioska”- czyli mnóstwo sprzętów do wspinaczki, przechodzenia plus coś co jest standardem na angielskim-parkowym placu zabaw- czyli miejsce na lunczyk :).

„lunczyk” w parku

Miejsca te są prawdziwie oblegane- dodatkowo rozkładane są kocyki i organizowane prawdziwe pikniki- luncze na trawce- same lunche zaś wyglądają bardzo profesjonalnie- nasze suche buły (preferowane przez moje dziewczyny) wyglądają na tym tle baaardzo mizernie ;). Widziałam już jednak w ulotce szkolnej listę tego co powinno się składać na prawdziwy angielski lunch- więc pewnie z czasem poprawię się w tym aspekcie ;).

Dla zainteresowanych ;) zalecane składniki lunchu dla dziecka:

1. kanapka (lub krakersy)

2. jedna czekoladka/ciasteczko lub paczka chrupek ;)

3. owoc lub pałeczki: marchewki/ogórka/selera lub papryki

4. napój

5. jogurt

parkowo-lunczykowo

The following two tabs change content below.

doris

Matka-Polka w 3 letniej zagranicznej delegacji w starożytnym mieście York :)

Ostatnie wpisy doris (zobacz wszystkie)

,
5 comments on “Angielskie parki i place zabaw
  1. nieśmiertelna paczka chrupek… ja wiem ze one sa maciupkie ale jednak, to chrupki i tak uczą maluchy od początku… jeszcze ciasteczko /czekoladka to rozumiem ale na chrupki sie buntuje.
    ale pałeczki warzywne to duzy postep. czyzby Jamie Oliwier faktycznie zmienil brytyjską kuchnie dla dzieci ??

  2. o, to moj synek do szkoly nosi niemal wzorcowy angielski lunch ;) zawsze ma kanapke, baton muesli albo orzechowy, owoc, warzywo i wode/jogurt do picia :)

  3. Wlasnie wertuje neta bo moje dziecko 2kl sp. W podreczniku (tiger) ma rysunek z placem zabaw na jakims podwórku i podpis playground kilka stron dalej jest rysunek placu zabaw z drzewkami w tle i podpis park. Generalnie widze ze ok, tylko po co mam tlumaczyc dziecku przez godzine ze te dwa malutkie drzewa to park w ktorym jest ten ogromny plac zabaw ? Swoją drogą dzięki za wyjaśnienia sam byłem skołowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>