A ja mam urodziny dwa razy w roku!

fairmonthart01m

Nie mam. I Wy zapewne też nie macie. Spójrzmy prawdzie w oczy- każdy z nas ma urodziny raz w roku, które skrzętnie odmierzają nasz czas i wpisują się w metryczkę. Nawet jeśli zdarzają się urodziny, z którymi nam nie po drodze typu magiczna 40-tka i tak jest to wydarzenie dość przyjemne- ktoś o nas dba, ktoś coś przynosi, ktoś nam mówi miłe rzeczy lub chociaż stara się nie mówić tych niemiłych. Są i tacy, którzy urodzin nie mają co roku lecz jedynie raz na cztery lata. To Ci nieszczęśnicy, którym przyszło urodzić się w tzw. dzień przestępny tj. 29 lutego. I co z tego że pocieszają się twierdząc w wieku 80 lat, że oni to zaledwie 20 razy urodziny mieli sugerując odmłodzenie o lat 60..Nie, takich cudów jeszcze nie ma- i nawet w telewizji odmłodzić się można zaledwie o lat 10!

Ale jest ktoś na tym świecie kto ma urodziny dwa razy w roku. Najzupełniej serio i oficjalnie. Jest to królowa angielska (nie na darmo chyba się wzięło powiedzenie „Nie jesteś królową angielską”)

Urodziny nr.1 przypadają 21 kwietnia zaś numer 2 następuje w czerwcu. Oficjalna data jest ustalana zawsze na sobotę.

Jak to się stało? Nie ona pierwsza i nie ostatnia- taki przywilej królów (angielskich) ustalono w trosce o poddanych i zapewne własne koronowane głowy dbając by impreza przebiegła z pompą i nikomu na głowę nie padało (temu w Anglii akurat trudno zapobiec) wielka feta na narodu ma odbywać się w lecie. No i się odbywa.Co roku.

W tym roku urodziny obchodzone są 14 czerwca. Ponieważ impreza dla narodu standardowo odbywa się w Londynie opowiadać nie będę miała o czym ale w ramach urodzin Królowej chciałam zaprezentować kilka portretów które mnie zachwyciły.  Królowej wprawdzie w oryginale nie widziałam ale jej portrety tak (znajdują się w okolicy w Beningbrough Hall do końca lata)…i przyznać muszę że mimo iż na 20- latkę nie wygląda to również nie na kogoś kto urodziny obchodził  172 razy w życiu ;)

Happy Birthday !!!

"Lightness of being" Chris Levine

„Lightness of being” Chris Levine

fairmonthart01m

 

The following two tabs change content below.

doris

Matka-Polka w 3 letniej zagranicznej delegacji w starożytnym mieście York :)

Ostatnie wpisy doris (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>