Angielskie historie mrożące krew w żyłach vol.3 czyli mordercze klowny

Po tygodniowej nieobecności najmocniej jak sie da uściskałam moje córki i zadałam standardowe pytanie rodzica: „I jak tam było?”.

W odpowiedzi zamiast usłyszeć potok słów opisujący szkolne sprawy starsza córa wystrzeliła:

” Mama a wiesz że w Anglii grasują mordercze klowny?”

Niby coś mi przemknęło w wiadomościach ale nawet nie otwierałam linków gdyż byłam przekonana, że to jedynie bardziej innowacyjna reklama jakiegoś nadchodzącego tuż na Halloween kinowego horroru. Tymczasem moja siedmiolatka ledwie łapiąc powietrze z przejęcia opowiada:

Tak, mordercze clowny są prawdziwe! Prawdziwe wiesz?! I pani nam o nich mówiła, i one gonią dzieci!

Hmm….nie będąc w stanie dołączyć logicznie do tych rewelacji próbowałam zmienić temat – co wcale nie było łatwym zadaniem- okazuje się bowiem że mordercze klowny to główny temat rozmów szkolnych dzieci przez ostatni tydzień, który mnie ominął w polskiej rzeczywistości. W pierwszej wolnej chwili otworzyłam Internet w poszuiwaniu informacji o morderczych klownach….i oniemiałam. Córka miała rację: One SĄ prawdziwe, faktycznie grasują po ulicach Anglii i rzeczywiście gonią dzieci!

Klowny z ulic Manchesteru

Klowny z ulic Manchesteru

Kim zatem są mordercze klowny?

Prawdopodobna inspiracja szaleńczych klownów

Prawdopodobna inspiracja szaleńczych klownów

Nie wiadomo. Chyba trzeba przejść na ciemną stronę sieci (i mocy ;)) by się dowiedzieć. Najczęściej to nastolatki przebierające się za klowny, zainspirowane zapewne klasycznymi horrorami Stephena Kinga. Niektórzy sugerują że to sprytny marketing promujący kolejny remake flimu „To” choć producenci stanowczo temu zaprzeczają.

Od kiedy mordercze klowny grasują na ulicach?

Szaleństwo klownów zaczęło się w sierpniu w USA. Pierwsze objawienia zanotowano w Południowej Karolinie. W krótkim czasie ataki morderczych klownów zostały zanotowane aż w 20! amerykańskich stanach i rozprzestrzeniły się do sąsiedniej Kanady. W Anglii mordercze klowny objawiły się na początku października a mapa ich objawień jest całkiem pokaźna:

angielskie objawienia morderczych klownów

angielskie objawienia morderczych klownów

Czy mordercze klowny są niebezbieczne?

Są. Bez dwóch zdań. W USA jedna osoba straciła życie, kilka szkół zostało zamkniętych z racji na groźby kierowane przez mordercze klowny. W Anglii klowny również straszą codziennie – policja odnotowuje po ok. 15 zgłoszeń dziennie od przestraszonych dzieci, kilka osób zostało skaleczonych- klowny często wyposażone są w noże a nawet maczety! Osoby, które kryją się za przebraniami robią to z nieznanych powodów. Czasem może być to tylko chęć żartu, ale jak zgodnie twierdzą psycholodzy- ludzie schowani za maską mogą przejawiać instynkty, o które bez maski nigdy by ich nie podejrzewano. Maska daje siłę i moc przeobrażenia- czasem strasznego.

Co należy zrobić gdy spotkamy na swej drodze morderczego klowna?

Policja angielska wydała oficjalny komunikat, w którym informuje by w przypadku spostrzeżenia kolejnego morderczego klowna zadzwonić na numer 999. Ponoć lepiej nie uciekać gdyż to może spotęgować u klowna chęć gonitwy tylko raźno odejść w bezpieczne miejsce i wówczas wykonać telefon na policję.

jeden z aresztowanych w USA klownów

jeden z aresztowanych w USA klownów

 

Ponoć ilość klownów będzie się zwiększać w miarę zbliżania się Halloween. Cóż….pozostaje mi wierzyć, że żaden morderczy klown nie objawi się w Yorku, a jeśli już- to nie w pobliżu szkoły moich córek. W przeciwnym razie będę musiała objawić klownowi morderczą mamuśkę ;).

 

 

The following two tabs change content below.

doris

Matka-Polka w 3 letniej zagranicznej delegacji w starożytnym mieście York :)

Ostatnie wpisy doris (zobacz wszystkie)

,,,
2 comments on “Angielskie historie mrożące krew w żyłach vol.3 czyli mordercze klowny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>