Money, money, money

Dziś w końcu napiszę o tym wokół czego świat się kręci czyli money money money :)


Dzisiejsze newsy brytyjskie to żaden jutrzejszy Brexit, gdzie tam!- wszędzie o jednym- o nowej funtówce. Pieniądz może niewielki ale jak to mawiają grosz do grosza…;).
Dzisiaj wchodzi do obiegu nowa jednofuntówka i ponoć jest światowym majstersztykiem. Ach czegóż ona nie ma, poglądowo podam za The Poke (;)) jej graficzny opis:

pound

 

Ok, bądźmy poważni, może Królowa nie będzie wystawić języka wobec Nigela Farage ale funtówka jest wyposażona w szereg innych niezwykłych cech takich jak m.in. 12 narożników czy hologram. Kto się chce więcej dowiedzieć o nowej jednofuntówce zapraszam na jej oficjalną stronę tutaj.

Co ciekawe bazując na doświadczeniach szaleństwa związanego z niedawno wprowadzonym pierwszym plastikowym banknotem 5-funtowym z przeźroczystym okienkiem, którego wartość na ebayu czasem uzyskiwała 80 tysięcy funtów! tak i w przypadku jednofuntówki jej prawdziwa wartość może być zupełnie inna.

za banknot 5 funtowy można było uzyskać nawet 80 tysięcy funtów!

za banknot 5 funtowy można było uzyskać nawet 80 tysięcy funtów!

Tym razem wartość nie będzie zależna od numeru seryjnego (seria AA01 na 5-funtówce gwarantowała wysokie sumy) lecz od daty na monecie- najwięcej warte są jednofuntówki z datą 2016 z serii testowej- i sprzedają się obecnie na ebayu 250 funtów.

Ale dzień dzisiejszy jest inny niż wszystkie dni i nowa jednofuntówka wystawiona na ebayu nawet z datą 2017 sprzedaje się po 50 funtów. A zatem jedyne co trzeba zrobić to szybko zebrać się do banku lub na pocztę i spróbować pomnożyć swoje finanse. Nie ma na co czekać – taka okazja nie trafia się co dzień ;).

warta więcej niz myślisz

warta więcej niz myślisz

The following two tabs change content below.

doris

Matka-Polka w 3 letniej zagranicznej delegacji w starożytnym mieście York :)

Ostatnie wpisy doris (zobacz wszystkie)

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>