Facet z jajami a nawet….

Moi sąsiedzi nie przestają mnie zaskakiwać. I wcale nie żal mi sexy sąsiada gdyż ten, który przyniósł nam onegdaj ustrzelonego jelenia ma też jaja i nie tylko…;).

Piątkowe popołudnie. Mąż poszedł biegać, młodsza córa gra na pianinie w sąsiednim pokoju a ja zabrałam się za zgłębianie tajników matematyki ze straszą córką. Te rutynowe czynności przerywa poczyniona z zaskoczeniem obserwacja, że ktoś się zbliża pod nasz dom. To sąsiad od jelenia zmierza ku naszym drzwiom żwawym krokiem. Dzwonek do drzwi. Otwieram. Sąsiad wyciąga przed siebie tacę przykrytą pokrywką i zadaje jedno ze swoich kosmicznych pytań:

-Czy lubisz jaja?

No tak… czemu nie. Twarz sąsiada rozjaśnia się po czym z szelmowskim niemal uśmiechem sąsiad unosi pokrywę a na tacy leżą…..jaja! Domyślam się, że powinnam je wziąć i również w ramach przebłysku zagaduję czy to jego własne jaja (w domyśle od swoich kur :)). Sąsiad z dumą odpowiada, iż owszem to od własnych kur, których ponoć posiada cztery w ogródku za domem. Aha….

Przekładam jaja do miski, oddaję tacę, serdecznie dziękuję i zamykam za sąsiadem drzwi. Próbuję wrócić do piątkowych zajęć choć w głowie krążą mi już smutne myśli, że takich sąsiadów z jajami to raczej na progu naszego warszawskiego domu nie uraczę :(.

Z tych nieco smutnych rozmyślań wyrywa mnie kolejny dzwonek do drzwi. Otwieram…i teraz zdębiałam na dobre. W progu stoi nie oczekiwany mąż lecz ponownie sąsiad, który tym razem pod pachą dzierży…..koguta! Tak, żywego koguta, którego czule gładzi po dziobie. Uśmiech sąsiada sięga od ucha do ucha a nawet dalej…tak samo niemal jak mój gdy dowiaduję się, że kogut nie na rosół lecz po to by moja córka mogła go sobie zobaczyć i pogłaskać. No i zapoznać się z Benjaminem- bo tak kogut ma na imię- a przy najbliższej okazji również jego czterema żonami-kurami, z których każda również ma imię.

Zamykam drzwi. I już wiem na pewno- takich sąsiadów to jednak w Warszawie nie spotkam :(.

The following two tabs change content below.

doris

Matka-Polka w 3 letniej zagranicznej delegacji w starożytnym mieście York :)

Ostatnie wpisy doris (zobacz wszystkie)

,,,,
4 comments on “Facet z jajami a nawet….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>