Me and YORK

Me and York to blog, który powstał w pierwszym tygodniu pobytu na planowanej na 3 lata emigracji czyli w sierpniu 2013r. Miał przybliżać mnie do rodziny i przyjaciół w Polsce.

Z czasem okazało się, że coraz więcej czytelników pochodzi nie z Polski a z Anglii i poszukuje informacji o samym Yorku. Ja z kolei pokochałam to piękne, starożytne miasto i chciałam dać mu coś więcej od siebie promując jego piękno wśród Polaków- gdziekolwiek przebywają.

I tak od stycznia 2014r. na blogu pojawiły się nowe działy w menu dotyczące Yorku.

W lutym 2014r. powstała miesięczna seria Ludzie Yorku, prezentująca sylwetki ciekawych Polaków, którzy właśnie w Yorku znaleźli mniej lub bardziej czasowo swoje miejsce na Ziemi.

Od marca 2014 r. redaguję portal Polacy w Yorku.

25 marca 2014r. uruchomiony został  fanpage bloga na Facebooku, a dzień później wpis:  Dwa razy dwa czyli bilingwizm moich dzieci doczekał się promocji na głównej stronie Onetu. Do tej pory kolejnych 5 wpisów doczekało się podobnej promocji: 7 porad jak przetrwać lot z dziećmi, Rewolucja czytelnicza w Polsce i Anglii oraz wpis o robakach , magicznej temperaturze 11 stopni Celsjusza oraz angielskich obiadach szkolnych.

Na początku kwietnia 2014 r. wpis Dziwny jest ten dom…czyli życie codzienne rodziny biligwalnej został wstawiony do sekcji Styl Życia na głównej stronie Onet.pl i w ciągu 24 godzin odwiedziło go ponad 160 tys użytkowników!

W maju 2014r. wraz z powstaniem nowej miesięcznej serii „W 12 zapachów dookoła Yorku” uruchomiony został kanał Me and York na You Tube a także na potrzeby anglojęzycznej wersji serii strona w języku angielskim www.meandyork.com.

Od czerwca 2014r ruszyła piątkowa seria Antologia Muzyki Brytyjskiej, a od października 2014- w każdą środę pojawia się wpis w ramach Angielskich Rewolucji Kuchennych.

Udało się przeprowadzić 3 konkursy z nagrodami książkowymi sponsorowane przez bohaterów serii Ludzie Yorku: pisarza Artura Kubieńca oraz Ewę Dryzner, dystrybutora polskich książek na Wyspach.

Dzięki blogowi Yorkiem zainteresowała się ekipa TVN realizująca program dokumentalny o Polakach za granicą, którzy odnieśli sukces.

Mi samej blog otworzył zupełnie nowy świat :)

 

Jeśli jesteś zainteresowany Yorkiem, masz jakieś sugestie lub pytania zapraszam do kontaktu ze mną:

meandyork@gmail.com

2 comments on “Me and YORK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>